Archiwum: październik 2019

2019-10-01

Nie taka fizyka straszna jak ją malują, stwierdzili nasi uczniowie klas siódmych, którzy 23 września br. wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Dyczką i p. Stachowicz oraz nauczycielką fizyki p. Latusek uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w salach wykładowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.

2019-10-02

Dnia 24 września klasa 6a udała się na wycieczkę klasową do Rybnika. Najpierw uczniowie odwiedzili bazylikę Św. Antoniego i weszli na jedną z dwóch wież, tej przepięknej budowli neogotyckiej, skąd podziwiali panoramę Rybnika. Następnie udali się do kościoła Matki Boskiej Bolesnej, gdzie wysłuchali koncertu organowego z cyklu „Dzieci dzieciom”, zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną w Rybniku w ramach XXXIV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej 2019.

2019-10-09

4 października w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej z przedstawicielami Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z dużym zainteresowaniem słuchały tego co mówią. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole i w domu.

2019-10-16

Z tej okazji spotkaliśmy się wszyscy na uroczystej akademii, która rozpoczęła się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów z klasy VI b pod kierunkiem wychowawcy p. Jana Rozińskiego. Najpierw głos zabrały przedmioty szkolne, następnie rozbawił nas humor z uczniowskich zeszytów, a na koniec uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

VI Koncert Charytatywny z okazji Dnia Papieskiego
2019-10-18

Zapraszamy wszystkich, którzy właśnie w taki sposób chcą uczcić Dzień Papieski, wspomóc Dzieło Nowego Tysiąclecia, a jednocześnie wyrazić Ojcu Świetemu swoją wdzięczność i miłość.

2019-10-22

Dokładnie 16.10.2019 – wystartowaliśmy w naszej szkole z zupełnie nową europejską inicjatywą! Rozpoczynamy 6-miesięczny projekt FACES. Niezbędnik kompetentnego nastolatka. Będziemy go realizować w ramach programu PO WER – Ponadnarodowa Mobilność Uczniów.

2019-10-28

W dniu 11 października czteroosobowa drużyna klas VII pod kierunkiem p. Magdy Latusek brała udział w plenerowym konkursie pod nazwą „Leśnym Tropem”.

2019-10-29

Inicjatywa Europejskiego Tygodnia Kodowania została zapoczątkowana w 2013 roku przez Młodych Doradców na rzecz Europejskiej Agendy Cyfrowej. Komisja Europejska wspiera Europejski Tydzień Kodowania w ramach strategii tworzenia jednolitego rynku cyfrowego. Opracowany przez Komisję plan działania w dziedzinie edukacji cyfrowej zachęca do uczestnictwa w inicjatywie przede wszystkim szkoły.

2019-10-31

Dnia 5.11.2019 r. (wtorek) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – data ta została wybrana na cześć urodzin Walta Disney`a, jednego z najpopularniejszych autorów bajek animowanych dla dzieci. W tym dniu biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wspólnej zabawy polegającej na przebraniu się za postaci ze znanych bajek lub bohaterów literackich.