Wycieczka do Rybnika klasy 6a

2019-10-02

Dnia 24 września klasa 6a udała się na wycieczkę klasową do Rybnika. Najpierw uczniowie odwiedzili bazylikę Św. Antoniego i weszli na jedną z dwóch wież, tej przepięknej budowli neogotyckiej, skąd podziwiali panoramę Rybnika. Następnie udali się do kościoła Matki Boskiej Bolesnej, gdzie wysłuchali koncertu organowego z cyklu „Dzieci dzieciom”, zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną w Rybniku w ramach XXXIV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej 2019.

Uczniowie przypomnieli sobie również sylwetkę patrona szkoły Ks. Franciszka Blachnickiego, gdyż właśnie w tej parafii był on ochrzczony i znajduje się tam tablica z jego wizerunkiem. Podążając śladami patrona dzieci przeszły na teren Kampusa, gdzie również znajduje się pamiątkowa tablica z wizerunkiem Ks. Blachnickiego na budynku, w którym założyciel Ruchu Światło – Życie w 1921 roku urodził się.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć przy oby tablicach upamiętniających obecność Ks. Franciszka w Rybniku dzieci przeszły do parku tematycznego nad Nacyną, gdzie w cieple słonecznych, jesiennych promieni słońca miło spędzili czas.