2019-10-09

4 października w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej z przedstawicielami Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z dużym zainteresowaniem słuchały tego co mówią. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole i w domu.

Policjanci przypomnieli podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. W trakcie pogadanki uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, podróżowanie w foteliku, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz w co powinien być wyposażony rower. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, w którym od samego początku uczestniczył dyrektor szkoły p. Ryszard Kras.