Aktualności projektowe

2024-03-09

W czwartek 07.03.2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty zorganizowane przez CKU - filię Politechniki Śląskiej w Rybniku dla uczniów klasy 5b - uczestników projektu edukacyjnego Kosmiczni Adepci.

Jak wyglądało to wydarzenie przekonacie się sami, czytając sprawozdanie jednej z naszych uczennic i oglądając zdjęcia.

2023-10-09

Drugi rok z rzędu przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 35 im. Ks. Franciszka Blachnickiego uczestniczyli w "Nocy Naukowców" w Rybniku organizowanej przez Politechnikę Śląską.

Tym razem naszą Szkołę reprezentowała licząca 12 osób grupa nauczycieli i uczniów klasy piątej.

2023-09-21

18 września w Suchedniowie nasi przyjaciele z Politechniki Śląskiej zorganizowali zawody robotów - Robotic Exploration of Mars. Na imprezę przybyło wielu młodych eksploratorów z okolicznych szkół i nie tylko. Nieziemską scenerię zapewniła wszystkim niezwykła miejscówka - kamieniołom Kopulak.

2023-09-11

Przed nami kolejny fascynujący rok współpracy z Politechniką Śląską. Rozpoczęliśmy go wspólnym rajdem rowerowym do Rud Raciborskich. Wśród cyklistów wykładowcy, wolontariusze oraz przyjaciele uczelni, a więc i my - dyrekcja i nauczyciele z dziećmi.

2023-05-29

W miniony weekend, a dokładnie w sobotę 27 maja, reprezentacja Politechniki Śląskiej, jej rybnickiej filii Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Szkoły Podstawowej nr 35 im Ks. Franciszka Blachnickiego w Rybniku wzięła udział w 26 Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

2023-05-08

W kwietniu 2023 roku klasy 1b i 4b brały udział w kilku zajęciach w ramach projektu "Kosmiczni adepci".

2023-03-17

Uczniowie klasy 1b i 4b mają już za sobą pierwsze zajęcia projektowe.

2023-03-03

Drodzy Rodzice i Uczniowie, chcielibyśmy Wam przekazać bardzo miłą wiadomość.