Noc Naukowców w Rybniku - nauka bez granic z Politechniką Śląską

2023-10-09

Drugi rok z rzędu przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 35 im. Ks. Franciszka Blachnickiego uczestniczyli w "Nocy Naukowców" w Rybniku organizowanej przez Politechnikę Śląską.

Tym razem naszą Szkołę reprezentowała licząca 12 osób grupa nauczycieli i uczniów klasy piątej.

Nasi przedstawiciele prowadzili warsztaty z programowania Photonów -  "Układy trzy, organów pięć - Kosmiczni adepci 35".

Uczestnicy warsztatów nauczyli się nie tylko tego jak zaprogramować robota, ale zdobyli też wiedzę o skutkach jakie powoduje długotrwałe przebywanie w kosmosie na organizm człowieka.

Warto zaznaczyć, iż uczniowie naszej piątej klasy skorzystali z nadarzającej się okazji i wzięli udział w wielu atrakcjach organizowanych podczas "Nocy Naukowców".

Linki do relacji w mediach:

rybnicka.eu

rybnik.com.pl - fotogaleria

facebook - Centrum Kształcenia Ustawicznego - filia Politechniki Śląskiej w Rybniku