2021-02-04

Rusza nabór do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Rybnik na rok szkolny 2021/2022.

Do klas pierwszych szkół podstawowych zapraszamy wszystkie dzieci siedmioletnie, które obecnie uczęszczają do przedszkola oraz wszystkie chętne dzieci sześcioletnie. W tym roku wszystkie 32 szkoły podstawowe prowadzą nabór do klasy pierwszej (w tym 31 szkół obwodowych).

2021-02-08

Dzień 9.02.2021 z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku obchodzony jest jako Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak co roku również nasza szkoła przyłączyła się do jego obchodów. DBI ma na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ma też na celu zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online.

Wyślij pączka do Afryki
2021-02-15

W tym roku ze względów bezpieczeństwa epidemicznego, ogólnopolska akcja „Wyślij pączka do Afryki’, która od kilku lat odbywała się w naszej szkole, przenosi się do Internetu. Nasza szkoła również przyłącza się do akcji w tej formie. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.paczek.kapucyni.pl.

Pomagamy!
2021-02-15

Zbiórka nakrętek dla Janka Wiśniewskiego z Wodzisławia Śl.

Szkolne Koło Caritas zaprasza do akcji! Worki z nakrętkami przynosimy na portiernię. Akcja trwa do końca roku szkolnego. Pod koniec każdego miesiąca będziemy worki ważyć i przewozić do cioci Janka, która koordynuje całą akcją w naszym rejonie. Na stronie fundacji "Rycerze i Księżniczki" znajdziemy profil naszego podopiecznego www.rik.pl/janwisniewski.
O przyniesieniu nakrętek należy poinformować wychowawców lub katechetki.

Wkręć się w pomaganie!

2021-02-23

Dnia 28.01.2021 odbył się XVIII Fletowy Konkurs Kolęd. W tym roku był on wyjątkowy, gdyż odbył się on-line na platformie Teams. Tradycje kolędowania w naszej szkole zostały więc podtrzymane mimo zdalnego nauczania. Każdy z uczestników zaprezentował swoje wykonanie na flecie prostym wybranej kolędy. Umiejętności gry na flecie starszych koleżanek i kolegów obserwowali on-line uczniowie klas I-III wraz ze swoimi nauczycielami. Swoją obecnością zaszczycił nas również dyrektor szkoły.