2020-02-03

W dniu 28 stycznia br. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z dr Arkadiuszem Gorzawskim – fizykiem pracującym w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie. Z tej okazji gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 13 w Chwałowicach oraz IV Liceum Ogólnokształcącego z Chwałowic. Naukowiec, który odwiedził naszą szkołę, pracuje w ośrodku, który dysponuje najpotężniejszym w Europie akceleratorem cząstek.

2020-02-24

13 lutego w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020 odbyły się Szkolne Zawody Pływackie. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Stronczek i Oliwia Misala z kl. VII a.

2020-02-24

14 lutego przedstawiciele Samorząd Szkolnego rozdawali walentynkowe życzenia. Już parę dni wcześniej, każdy miał okazję do wyznania uczuć swojej sympatii, a także okazania serdeczności tym, których lubi, szanuje, za pomocą przygotowanych przez siebie życzeń umieszczanych w specjalnej walentynkowej skrzynce. Podobnie, jak i w ubiegłych latach, pięknych życzeń było bardzo wiele. Warto jednak pamiętać o nich cały rok.

2020-02-24

18 lutego w sali gimnastycznej naszej szkoły mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, brygadierem Bogusławem Łabędzkim. Gościa powitał i przedstawił dyrektor placówki p. Ryszard Kras.

2020-02-25

Kolejny raz tłusty czwartek w naszej szkole przebiegał pod hasłem Wyślij pączka do Afryki. Ponownie dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji na rzecz misji w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej, organizowanej przez krakowską Fundację Kapucyni i Misje.