Wyślij pączka do Afryki

2020-02-25

Kolejny raz tłusty czwartek w naszej szkole przebiegał pod hasłem Wyślij pączka do Afryki. Ponownie dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji na rzecz misji w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej, organizowanej przez krakowską Fundację Kapucyni i Misje.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, udało się nam zorganizować dwa stoiska, na których sprzedaliśmy blisko 400 pączków (przyniesionych przez uczniów, a także usmażonych przez rodziców i nauczycieli). Kwota jaką zebraliśmy przerosła nasze oczekiwania, gdyż ostatecznie w naszej skarbonce znalazło się 1016,72 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Po raz kolejny doświadczyliśmy wielkiej radości z dzielenia się z drugim człowiekiem tym, co mamy. Już dziś zapowiadamy, że przyszłoroczne pączkowanie znowu się odbędzie, a do jego zaangażowania już teraz zapraszamy.
Organizatorami akcji byli Wolontariusze SKC, p.Beata Szczerbowska, p.Beata Agopsowicz, p.Iwona Dyczka, p.Anna Jastrzembska.