Archiwum: październik 2023

2023-10-03

Nowy rok działalności nasi wolontariusze rozpoczęli od spotkania integracyjnego. Był czas na zapoznanie, pierwszy test współpracy, trochę słodkości i dzielenie się pomysłami na nowe akcje.

2023-10-09

Drugi rok z rzędu przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 35 im. Ks. Franciszka Blachnickiego uczestniczyli w "Nocy Naukowców" w Rybniku organizowanej przez Politechnikę Śląską.

Tym razem naszą Szkołę reprezentowała licząca 12 osób grupa nauczycieli i uczniów klasy piątej.

2023-10-09

Już po raz drugi w SP 35 obchodzimy Dzień Osób z Afazją Rozwojową. Akcja ma na celu przybliżenie uczniom, nauczycielom oraz rodzicom tematyki związanej z afazją - czyli specyficznymi zaburzeniami rozwoju mowy i języka.

2023-10-09

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Nie zapomnieliśmy o nim również i w naszej szkole. Uczniowie przygotowali krótkie prezentacje, które następnie przedstawili.

2023-10-12

2 października rozpoczął się nasz długo wyczekiwany projekt "Code Buddies - Young Programmers Connected"!

Delegacja 10 uczniów i 3 nauczycielek ze szkoły podstawowej z czeskich Neratovic przyjechała do nas w poniedziałek wczesnym popołudniem.

2023-10-14

3 października to dzień, którego głównym punktem programu były zawody kodowania - The Programming Challenge!

2 międzynarodowe dziesięcioosobowe grupy wzięły udział w warsztatach kodowania robotów Photon i Lego Spike. Następnie każda polsko-czeska para stanęła do zawodów.

2023-10-17

4 października cała grupa projektowa spędziła w Warszawie!

Od 6:00 rano w podróży, wszyscy niecierpliwie wyczekiwali wizyty w Centrum Nauki Kopernik i czekających tam na całą grupę atrakcji. Gdzie uczyć się kodować i poznawać nowoczesne technologie ciekawie i z przytupem, jeśli nie tam!

2023-10-18

5 października był ostatnim dniem naszej współpracy projektowej.

Rano ostatnie zakupy, pamiątki i pożegnania w rodzinach. O 10:00 wszyscy ponownie spotkali się w szkole. Nadeszła pora na podsumowanie współpracy i wręczenie nagród dla najlepszych par we wtorkowych zawodach kodowania – The Programming Challenge.

2023-10-23

Pasowanie na czytelnika - pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

2023-10-25

Podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła chętnie pomaga potrzebującym, a w szczególności chorym dzieciom. Zawsze mogliśmy na Państwa liczyć, za co bardzo dziękuję. W tym roku szkolnym chcemy kontynuować wspieranie różnych akcji charytatywnych i już rozpoczęliśmy akcję „HOŁDA KOTLOKÓW”.

2023-10-25

W niedzielę 15 października w Domu Kultury odbył się IX Rybnicki Charytatywny Koncert  Papieski. Była to okazja do wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz rozmów z jej stypendystami.

2023-10-26

Zadaniem konkursowym jest odwzorowanie zdjęcia wybranego świętego.

Należy zrobić to przebierając się i uwieczniając to na zdjęciu. Prace może zgłosić uczeń lub grupa uczniów (do 3 osób).