EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W SP35

2023-10-09

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Nie zapomnieliśmy o nim również i w naszej szkole. Uczniowie przygotowali krótkie prezentacje, które następnie przedstawili.

Do wspólnej zabawy dołączyli również wychowankowie oddziałów przedszkolnych i wraz z uczniami klas I-III zaprezentowali dźwięki wybranych zwierząt w różnych językach europejskich.

W temat wprowadziła uczniów pani Iwona Glacel, która zorganizowała w młodszych klasach lekcje języka angielskiego, dzięki którym dzieci dowiedziały się, że dźwięki zwierząt również mogą być wyrażone rozmaitymi „językami”.

Mogliśmy nie tylko posłuchać zabawnych i radosnych wyrazów dźwiękonaśladowczych, ale także zobaczyć pięknie przygotowane stroje.

Z kolei uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość zaprezentować ciekawostki dotyczące wybranej przez siebie sławnej postaci, pochodzącej z wcześniej wylosowanego kraju.

Obejrzeliśmy prezentacje multimedialne i projekty kostiumów. Mogliśmy dowiedzieć się o wielu talentach Leonardo da Vinci, poznać bliżej piosenkarza Enrique Iglesiasa, dowiedzieć się kim był Carl Benz, jak przebiegała kariera Zlatana Ibrahimowicza, czym zasłynął Napoleon Bonaparte, skąd pochodzi Ewa Farna i jak brzmi najsłynniejsza kompozycja Mozarta.

Na zakończenie każda klasa biorąca udział w zabawie otrzymała słodką nagrodę;)