Dzięki gościom-prelegentom z całego województwa i asystentom-ochotnikom z naszej szkoły, klasy zamieniły się w laboratoria i sale wystawowe.
Można było w nich zobaczyć pokazy kartograficzne, archeologiczne, fizyczne, astronomiczne, paleobiologiczne i radioaktywne, by wspomnieć tylko niektóre.
Nasi uczniowie dwoili się i troili, żeby zainteresować gości nauką.
Lekcji w ławkach w tym dniu nie było. Nauki w praktyce – całe mnóstwo! Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był nasz geograf, pan Krzysztof Gańczarczyk.