Piknik przyrodniczy w SP35

2026-06-26

18 czerwca zorganizowaliśmy w szkole Piknik Przyrodniczy.

Przez cały dzień wszystkie klasy – od najmłodszych do najstarszych – chłonęły wiedzę przez oglądanie, dotykanie i doświadczanie.

Dzięki gościom-prelegentom z całego województwa i asystentom-ochotnikom z naszej szkoły, klasy zamieniły się w laboratoria i sale wystawowe.
 
Można było w nich zobaczyć pokazy kartograficzne, archeologiczne, fizyczne, astronomiczne, paleobiologiczne i radioaktywne, by wspomnieć tylko niektóre.
 
Nasi uczniowie dwoili się i troili, żeby zainteresować gości nauką.
 
Lekcji w ławkach w tym dniu nie było. Nauki w praktyce – całe mnóstwo! Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był nasz geograf, pan Krzysztof Gańczarczyk.
Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach