Uczniowie zadawali wiele pytań, z zainteresowaniem słuchali opowieści gościa oraz przekonali się, że zawód pisarza wymaga kreatywności, poszukiwania nowych inspiracji i wytrwałości w działaniu.
Spotkanie było również okazją do kształtowania postaw patriotycznych i odpowiedzialności za region poprzez poznawanie literatury o Śląsku.
Posłużyło wzmacnianiu poczucia tożsamości regionalnej i szacunku dla dziedzictwa kulturowego. Dziękujemy Panu Jerzemu Buczyńskiemu za tak wartościowe spotkanie!
Teraz kolej na naszych uczniów! W bibliotece szkolnej znajdziecie książki autorstwa pana Jerzego z jego autografem!
Zapraszamy do szkolnej biblioteki już od września!
Spotkanie odbyło się w ramach działań promujących czytelnictwo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.