Spotkanie z pisarzem w ramach projektu „Kim mogę zostać, jak dorosnę? – poznaje zawody w moim otoczeniu

2026-06-25

Pan Jerzy Buczyński przyjął zaproszenie do naszej szkoły i przybliżył uczniom specyfikę pracy pisarza.

Podczas wizyty dowiedzieliśmy się, jak to się stało, że pan Jerzy "zamienił kilof na pióro", skąd czerpał inspiracje do tworzenia swoich książek oraz jak wyglądał proces ich powstawania.

Uczniowie zadawali wiele pytań, z zainteresowaniem słuchali opowieści gościa oraz przekonali się, że zawód pisarza wymaga kreatywności, poszukiwania nowych inspiracji i wytrwałości w działaniu.
 
Spotkanie było również okazją do kształtowania postaw patriotycznych i odpowiedzialności za region poprzez poznawanie literatury o Śląsku.
 
Posłużyło wzmacnianiu poczucia tożsamości regionalnej i szacunku dla dziedzictwa kulturowego. Dziękujemy Panu Jerzemu Buczyńskiemu za tak wartościowe spotkanie!
 
Teraz kolej na naszych uczniów! W bibliotece szkolnej znajdziecie książki autorstwa pana Jerzego z jego autografem!
 
Zapraszamy do szkolnej biblioteki już od września!
 
Spotkanie odbyło się w ramach działań promujących czytelnictwo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach