Świetlicowa wymiana pocztówkowa

2026-06-24

W naszej świetlicy szkolnej dzieci pod kierunkiem pań Beaty Szczerbowskiej i Michaliny Chomiszczak realizują wyjątkowy projekt wymiany pocztówek z dziećmi z różnych zakątków Polski.

Uczniowie nawiązują kontakt z rówieśnikami z wielu miast, miasteczek i wiosek, wymieniają się pocztówkami przedstawiającymi ich miejscowości oraz najciekawsze lokalne atrakcje.

Projekt nie tylko sprawia dzieciom wiele radości, ale również rozwija ich wiedzę o Polsce.
 
Każda otrzymana pocztówka staje się okazją do poznawania nowych miejsc, tradycji i ciekawostek związanych z różnymi regionami naszego kraju.
 
Szczególną wartością przedsięwzięcia jest wspólna praca z mapą. Po otrzymaniu pocztówek uczniowie wyszukują na mapie nazwy miejscowości, z których nadeszły pozdrowienia.
 
Dzięki temu doskonalą umiejętność korzystania z mapy oraz rozwijają orientację geograficzną.
 
Z niecierpliwością czekamy na kolejne pocztówki i nowe miejsca, które dzięki nim będziemy mogli odkrywać!
Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach