Wiedeńska przygoda klasy 8b

2026-06-19

12 czerwca klasa 8b wyjechała na 4-dniową wycieczkę do Wiednia.

Pobyt w stolicy Austrii był ostatnią okazją, by spędzić czas w swoim gronie.

I właśnie z tego powodu oprócz zwiedzania wraz z zaprzyjaźnionym przewodnikiem pięknych zakątków miasta ósmoklasiści razem z wychowawcą, Wojciechem Wasylko i paniami Kasią Kwiatkowską i Basią Owczarek dużo czasu poświęcili na wspólne spacery i wylegiwanie się na kocach w miejskich parkach.
 
Gdy odwiedzasz Wiedeń musisz zajrzeć na Schönbrunn i park pałacowy Belweder.
 
Nie wolno też pominąć Muzeum Techniki czy Muzeum Historii Naturalnej.
 
Był również czas na wspólną zabawę w wesołym miasteczku na Praterze i odwiedziny w bajkowej artystycznej dzielnicy Hudertwassera.
 
A widok na miasto z wieży Donauturm i wieczorne spacery nad Dunajem zapierały dech w piersiach!
 
Uczniowie przywieźli pamiątki, prezenty i wspomnienia, które piękną klamrą zamykają ich wspólną przygodę w naszej podstawówce.
Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach