2022-10-18

W jubileuszowej, 10. edycji wydarzenia Code Week, kolejny raz wzięły udział wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Każdy wychowawca, w swej klasie, w czasie zajęć komputerowych przeprowadził zajęcia kodowania na platformie Code.org lub offline na kartach pracy.

Dzieci programowały też szkolnego robota Photona, nazwanego przez nich „Tuptuś”, wyznaczając mu drogę przejścia po macie lub bez niej. W ten ciekawy i interesujący sposób ćwiczono umiejętność logicznego myślenia, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz pracę w grupie.

Również na zajęciach świetlicowych dzieci rozwijały swoje umiejętności w logicznym myśleniu i kodowaniu.Na początek - kodowanie na papierze:

„Dopasuj kolorowe kropki”- gra w sudoku

„Znajdź ukryty skarb”- każdy uczeń musiał dojść inną drogą do ukrytego skarbu, a następnie za pomocą strzałek musiał zakodować drogę.

Następnie kodowanie na tablicy interaktywnej:

Poprzez zabawę uczniowie, uczyli robota A.I., jak odróżniać ryby od zanieczyszczeń oceanów, by ten usuwał śmieci z oceanów (https://code.org/oceans).

Na końcu uczniowie zbudowali samochodzik z klocków Lego SPIKE.

Do akcji włączyły się także starsze klasy, które na lekcjach informatyki programowały w scratchu i budowały roboty z Lego SPIKE. Dodatkowo w ramach akcji CodeWeek uczniowie budowali roboty na wielu zajęciach indywidualnych organizowanych przez szkołę.

Poza uczniami i nauczycielami zaangażowanymi w CodeWeek otrzymaliśmy wsparcie od rodziców naszych uczniów.
W czwartek 13.10.2022 roku w godzinach popołudniowych rodzice 9 uczniów przyszli do szkoły by wspólnie ze swoimi pociechami budować i programować roboty z Lego SPIKE. Efekty przeszy nasze najśmielsze oczekiwania.

Do zobaczenia za rok na 11 edycji CodeWeek!