2022-03-15

Szanowni Państwo!

Wojna w Ukrainie spowodowała, że stanęliśmy przed wielka próbą i wyzwaniem, na które nie byliśmy przygotowani. Wydarzenia i ogrom ludzkiego cierpienia, wszystkich nas przytłacza i burzy ugruntowany porządek życia, poczucie bezpieczeństwa i pokoju!

Dla Miasta jest to nowa sytuacja i duże wyzwanie związane z organizacją doraźnego miejsca zakwaterowania,  wyżywienia oraz zapewnieniem opieki socjalnej i psychologicznej dla ludności z terenu objętego atakiem zbrojnym, która znalazła się na terenie Rybnika.

Dlatego, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie i włączenie się do aktualnie organizowanych zbiórek.

Państwa pomoc zostanie rozdzielona na punkty noclegowe organizowane przez Miasto Rybnik, będzie też służyła na potrzeby specjalnego „sklepu „Półki dobra” przy ul. Księdza Brudnioka 5.

Oto czego potrzebujemy:

• klapki (damski, męskie, dziecięce)
  • nowe ręczniki (z metkami!)
  • nowe maty do przewijaków
  • przewijaki (mogą być używane, ale w dobrym stanie!)
  • koce, śpiwory
  • nowa bielizna (z metkami) dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci i młodzieży
  • środki higieniczne (ręczniki papierowe, mydło, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski, tampony, papier toaletowy)
  • chemia gospodarcza (środki czyszczące, płyny do mycia naczyń, proszki do prania)
  • żywność długoterminowa (w tym mleko, mąka, płatki śniadaniowe, cukier, olej, kasza, ryż, makaron, sosy w słoikach do makaronu i ryżu)
  • artykuły dla niemowląt i dzieci (NOWE! smoczki, butelki, syropy przeciw gorączce, kaszlowi i kolce, kosmetyki do mycia, pieluchy, mokre chusteczki dla niemowląt)
  • karma dla kotów i psów.

Mamy nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do zapewnienia, mimo dramatyzmu obecnej chwili, kompleksowej pomocy i godnego życia Ukraińcom, którzy ratując swoje życie, czy życie swoich bliskich, uciekają przed wojną.