2020-03-24

Od środy 25.03.2020 r. rozpoczynamy kształcenie na odległość. Oznacza to, że to co dotychczas robiliście na zasadach dobrowolności, stanie się obowiązkiem. Przygotowaliśmy dla Was specjalny plan lekcji. Zakłada on, że macie zajęcia każdego dnia tygodnia, ale z nie więcej niż czterech przedmiotów. Zapewnienia on więc równomierne obciążenie Was zajęciami w danym dniu. Nauczyciele, poprzez e-dziennik (zakładka „Zadania domowe”) będą Wam przesyłać szczegółowe instrukcje dotyczące Waszej pracy w danym dniu.

Z najmłodszymi spośród Was- uczniami klas I- III, skontaktują się, za pośrednictwem Waszych rodziców, panie wychowawczynie.

Będziecie też oceniani, dlatego bardzo Was prosimy: podchodźcie rzetelnie do swoich obowiązków, pracujcie na bieżąco i nie odkładajcie pracy „na później”. Większość naszej pracy będzie odbywała się przez Internet (e-dziennik, e-podręczniki…) dlatego bardzo ważne jest byście wszyscy mieli aktywne konta na dzienniku. Jeżeli jest inaczej, jak najszybciej skontaktujcie się telefonicznie lub mailowo z sekretariatem szkoły.

Jeżeli wspólnie z nauczycielami uznacie, że możliwy jest kontakt przez komunikatory lub w inny sposób, to jest to możliwe. Ważne jest to, by wszyscy mieli równe szanse.

W sytuacji gdy zdarzy się Wam np. awaria komputera, będziecie mogli odebrać w szkole kartkę z zadaniami. Nie zapomnijcie jednak wcześniej zadzwonić do sekretariatu.

W czasie, kiedy będziecie pracować z Waszymi nauczycielami będziecie też mogli zapytać ich, poprosić o wyjaśnienie czegoś co nie rozumiecie lub porozmawiać o lekcji za pośrednictwem e-dziennika (lub w inny sposób, zaakceptowany przez obie strony).

Wszyscy przeżywamy trudny czas. Bardzo jednak Was prosimy o odpowiedzialne zachowanie. Nie wychodźcie z domu, mieszkania, jeżeli nie jest to konieczne. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, koleżanek i kolegów. Wierzymy w Waszą  mądrość i odpowiedzialność. Wierzymy, że wkrótce spotkamy się wszyscy bezpiecznie w szkole.

Życzymy Wam zdrowia, dobrego humoru i odpowiedzialności