2020-03-24

Rozporządzeniem Ministra Edukacja Narodowej, od 25.03.2020 r. do 10.04.2020 r. wprowadza się w szkołach kształcenie na odległość. W związku z tym w naszej szkole  wprowadzamy następujące zasady realizacji tego zadania:

- podstawowym sposobem komunikowania się nauczyciela z rodzicami i uczniami pozostaje dziennik elektroniczny. W związku z tym rodzice i uczniowie powinni mieć aktywne konto na e-dzienniku (rodziców i uczniów, którzy nie spełniają tego warunku prosimy o pilny mailowy lub telefoniczny kontakt ze szkołą w celu aktywacji konta),

- z rodzicami uczniów klas I-III skontaktują się wychowawczynie klasy w celu przekazania zakresu i sposobu wykonania zadań przez uczniów,

- uczniowie w zakładce „Zadania domowe” będą otrzymywali szczegółowe instrukcje dotyczące bieżącej pracy,

- w celu zapewnienia  równomiernego obciążenia uczniów zajęciami w danym dniu, na czas kształcenia na odległość zostanie przygotowany specjalny, tygodniowy plan lekcji,

-nauczyciele mogą realizować kształcenie na odległość w inny sposób, np. poprzez platformy, portale, komunikatory itp., po wcześniejszy uzgodnieniu tego z uczniami i rodzicami, tak aby takie kształcenie było powszechnie dostępne i nikogo z niego nie wykluczało,

- w sytuacji awaryjnej (np. awaria sprzętu) uczeń będzie mógł otrzymać w szkole wersję papierową zakresu pracy, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym  z sekretariatem placówki,

- nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców i uczniów podczas konsultacji na e-dzienniku w dniu zajęć,  w godzinach 9.00-15.00. W przypadku braku możliwości odniesienia się do problemu w dniu jego zgłoszenia, kontakt ze strony nauczyciela będzie miał miejsce w następnym dniu. Dopuszcza się też konsultacje poprzez komunikatory, platformy, portale czy mailowo, jeżeli obie strony znajdą takie możliwości i zaakceptują je.

Sytuacja dla nas wszystkich jest trudna, nikt wcześniej nie testował tego typu rozwiązań na taką skalę. Zdajemy sobie sprawę z trudności na jakie możemy napotkać realizując kształcenie na odległość, zdajemy sobie też sprawę z problemów, jakie mogą pojawić się w Państwa domach (jeden komputer -wielu użytkowników, awarie sprzętu, słaba przepustowość łączy…). Wszyscy uczymy się tej sytuacji. Zapewniamy też, że będziemy poszukiwać innych rozwiązań usprawniających naszą wspólną pracę. Prosimy o zgłaszanie Waszych propozycji, ale nade wszystko prosimy o wzajemne zrozumienie i współpracę. Wierzymy, że jak najszybciej to możliwe uda nam się wrócić do normalności, do pracy w systemie klasowo-lekcyjnym, do bezpośredniego kontaktu uczeń- nauczyciel.

Tymczasem życzymy zdrowia, cierpliwości i nadziei…