Promocja Zdrowia – Kolorowy Tydzień

2019-11-22

W dniach od 4 do 8 listopada w naszej szkole trwała akcja „Promocji Zdrowia – Kolorowy Tydzień”, podczas której uczniowie przychodzili do szkoły ubrani w kolorze związanym z omawianymi w danym dniu warzywami i owocami. Dodatkowo podczas audycji radiowych radia 3GIT podawano informacje na temat dobroczynnego działania warzyw i owoców oraz zasad zdrowego trybu życia.

Ponadto uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali gazetki w klasie na temat zdrowego odżywiania oraz tworzyli swoją klasową maskotkę świeżaka. Wszystkie te działania miały charakter konkursu międzyklasowego i zostały podsumowane podczas uroczystej akademii. Zwyciężyła klasa VA, drugie miejsce zajęła klasa IVA, a trzecie miejsce klasa VIA. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Audycja nr 1

Audycja nr 2

Audycja nr 3

Audycja nr 4

W dniu 8 listopada 2019 roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, włączyli się w organizację Dnia Promocji Zdrowia. Zajęcia organizowane w tym dniu miały na celu zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólnie spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków i jogurtów. Taki dzień daje uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy oraz zwiększenie świadomości jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.