HOLY WINS – 31 października

2019-11-05

31 października na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać wielu świętych. Uśmiechali się do nas święte: Barbara, Cecylia, Faustyna, Teresa, Weronika, Maria. Przechadzali się też święty Antoni, Ojciec Maksymilian Kolbe, święty Franciszek i wielu innych. Pośród nich można było dostrzec małe aniołki.

Celem szkolnego HOLY WINS miało być zachęcenie dzieci do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć ku Zbawieniu. Poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia, chcemy udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my – a zatem taki duży, taki mały może świętym być…! .
Każdy święty otrzymał w tym dniu od organizatorek imprezy, p. Beaty Agopsowicz i p. Anny Jastrzębskiej słodki upominek, a przez nauczycieli nie był pytany.