2019-10-29

Inicjatywa Europejskiego Tygodnia Kodowania została zapoczątkowana w 2013 roku przez Młodych Doradców na rzecz Europejskiej Agendy Cyfrowej. Komisja Europejska wspiera Europejski Tydzień Kodowania w ramach strategii tworzenia jednolitego rynku cyfrowego. Opracowany przez Komisję plan działania w dziedzinie edukacji cyfrowej zachęca do uczestnictwa w inicjatywie przede wszystkim szkoły.

W tym roku obchody Tygodnia Kodowania odbyły się od 5- 20 X . W ramach tej akcji z naszej szkoły zostało zgłoszonych 10 inicjatyw zrealizowanych w klasach IV- VI i 3 inicjatywy zrealizowane
w klasach I-III. Na lekcjach informatyki uczniowie kodowali i odkodowywali różne hasła, korzystali z lekcji i gier na stronach internetowych https://code.org/   i  https://hourofcode.com/pl/learn oraz uczestniczyli w zajęciach z robotem Photonem i matą edukacyjną. Indywidualnie uczniowie mogli również zdobywać certyfikaty na https://hourofcode.com/pl/learn korzystając z komputerów w bibliotece szkolnej. Na korytarzach szkolnych pojawiły się również plakaty informujące o Tygodniu Kodowania i krótka notatka o historii, a także przebiegu akcji.

Koordynatorami działań w ramach EU Code Week w naszej szkole były pani Aleksandra Oleś w klasach 1-3 oraz Joanna Sobik w klasach 4-8.

 

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach