2019-03-26

7 marca odbyła się I edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Mini Mat@ndo, organizowanego przez Śląską Sieć Metropolitalną Spółka z o. o.
W konkursie brało udział 250 drużyn 3 osobowych, 150 z gimnazjów i 100 ze szkół podstawowych. 15 najlepszych drużyn przeszło do finału.

O wyniku decydowała poprawność wykonanych zadań oraz czas wykonania tych zadań.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Drużyna z gimnazjum, reprezentowana przez uczniów: Julia Wójcikowska, Karol Besuch, Kacper Makosz, zakwalifikowała się do finału, który odbył się 22 marca w Gliwicach, w ZSTI.
Naszej drużynie nie udało się zdobyć pucharu, ale dzielnie walczyli. Mimo wszystko gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów z dziedziny matematyki.
Podczas Finału Konkursu odbyły się również spotkania z przedstawicielami świata nauki, prezentacje, wykłady oraz warsztaty popularno – naukowe.