Marzec rybnickiej edukacji
2021-03-05

Od 1 do 31 marca realizowane jest wydarzenie edukacyjne prezentujące szerokie możliwości rybnickiej edukacji w szkołach ponadpodstawowych oraz rybnickiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Drodzy Ósmoklasiści, w imieniu Urzędu Miasta Rybnika zapraszamy do odwiedzenia dedykowanej Wam strony.

2021-03-18

W dniu 17.03.2021 w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Dzieci zostały poproszone o zielony akcent w ubiorze, za co nagrodzono je serduszkami na tablicy uwag. Na znak przynależności do obchodów święta każdemu dziecku została przypięta broszka - zielona koniczynka, która jest jednym z symboli Irlandii.

UWAGA!
2021-03-19

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

Mamy finalistę wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii!
2021-03-26

Gratulujemy uczniowi klasy VII b, Jakubowi Zatorowi, który 25 lutego przystąpił do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Geografii i został jego finalistą.Tym bardziej cieszymy się z sukcesu Kuby, gdyż jest on uczniem klasy VII, więc musiał opanować wiadomości również z klasy VIII. Opiekun ucznia, p. Jan Roziński, zwrócił uwagę na ogrom pracy, jaki Kuba włożył w przygotowanie do konkursu.Trzymać będziemy zatem kciuki za rok, a tymczasem jeszcze raz gratulujemy sukcesu finaliście i jego opiekunowi.

2021-03-26
Świetlica szkolna włączyła się w realizację wielkanocnej odsłony projektu edukacyjno - wychowawczego "...Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia..." organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rybniku.
2021-03-26

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas ósmych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 w naszym mieście. Obok nazwy szkoły podany jest profil oraz strona internetowa.