Zmiana harmonogramu rekrutacji do klas pierwszych:
2020-05-04

w sprawie zmiany zarządzenia nr 21/2020 Prezydenta Miasta Rybnika w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do publicznych szkół podstawowych, dla których Miasto Rybnik jest organem prowadzącym

Nowe wytyczne w sprawie COVID-19
2020-05-18

W kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne, czy możliwość przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, a w przypadku organizacji i przeprowadzania tegorocznych egzaminów z Centralną Komisją Egzaminacyjną, przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które przede wszystkim zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki, a organom prowadzącym i dyrektorom pomogą w zorganizowaniu pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19.

Wytyczne GIS, MZ i MEN

2020-05-20

Internet jest ważną częścią życia, warto więc wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza młodzież powyżej 13. roku życia na darmowe szkolenie organizowane przez Facebooka, podczas którego uczniowie i ich nauczyciele dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po sieci.

ZFŚS - Ogłoszenie dla emerytów SP14, SP35 i G3
2020-05-20

Wnioski o dofinansowanie do wypoczynku (tzw. "wczasy pod gruszą") prosimy składać do 10.06.2020r.

Informacje dotyczące konsultacji
2020-05-22

W poniedziałek 25 maja ruszają konsultacje dla zainteresowanych uczniów klasy VIII z przedmiotów egzaminacyjnych, zaś od poniedziałku 01 czerwca - dla zainteresowanych uczniów klas IV - VIII ze wszystkich przedmiotów.

Zapraszamy do zapoznania się z procedurami obowiązującymi podczas pobytu na terenie szkołu oraz regulującymi sposób uczestnictwa w spotkaniu. Niezbędne dokumenty i informacje znajdują się w zakładce "Uczniowie" - "COVID-19".

Uwaga!
2020-05-25

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej kształcenie na odległość zostało przedłużone do 07 czerwca 2020r.

Pozostałe ustalenia nie zmieniają się.

Drodzy Ósmoklasiści
2020-05-27

IV Liceum Ogólnokształcące zaprasza Was na swojego Facebooka, gdzie oprócz informacji o szkole znajdziecie zaproszenie na wydarzenie "Ósmoklasisto poznaj Kopernika".
W tym wydarzeniu co tydzień będą pojawiały się nowe, krótkie posty na temat działań IV LO.
Mimo, że w tym roku nie jest możliwa organizacja dni otwartych, w ten właśnie sposób możecie zapoznać się z informacjami na temat rekrutacji, zobaczyć co ciekawego dzieje się u naszych sąsiadów i dlaczego warto do nich przyjść. Kliknij, zobacz, zdecyduj.

Komunikat biblioteczny
2020-05-29

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego przypominamy czytelnikom o konieczności zwrotu wszystkich wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej najpóźniej do dnia 10.06.2020r. (Nie dotyczy to podręczników szkolnych, o zasadach zwrotu których poinformujemy w osobnym komunikacie).

Książki można zwracać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-14:00 oddając je pracownikowi szkoły na portierni w budynku nr 2. Wykaz książek wypożyczonych przez czytelnika zostanie przesłany Państwu w osobnej wiadomości. Informację zwrotną o przyjęciu przez bibliotekę zwróconych przez czytelnika książek otrzymają Państwo przez e-dziennik po upływie niezbędnego dla materiałów bibliotecznych okresu 3-dniowej kwarantanny. W razie jakichkolwiek zapytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikiem biblioteki poprzez e-dziennik.