2019-02-01

Tradycja Fletowego Konkursu Kolędowego w naszej szkole rozpoczęła się w roku szkolnym 2003/2004, kiedy to po raz pierwszy został on zorganizowany przez nauczyciela muzyki panią Joannę Sobik. Od tego czasu co roku grupa osób, która lubi i potrafi grać na flecie prostym, w okresie świąt Bożego Narodzenia gra kolędy.
Dnia 22 stycznia 2019 roku odbył się już XVI Fletowy Konkurs „Hej kolęda, kolęda”.

2019-02-06

Cześć! Nasze szkolne radio 3Git przeszło wielką metamorfozę! Od tego roku nadajemy w pełni jako radio szkoły podstawowej. Gimnazjum pozostało już tylko w nazwie. Naszymi nowymi dziennikarzami i reporterami zostali uczniowie klas 4-6. Opiekę nad młodymi radiowcami sprawuje redaktor naczelny pan Wojciech Wasylko oraz jego zastępca Martyna Szojer uczennica klasy 8b. Zabraliśmy się ostro do roboty i są już tego pierwsze efekty.

2019-02-07

W dniu 06.02.2019 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku, we współpracy z Wydziałem Ekologii Urzędu Miasta Rybnika pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika, nastąpiło rozstrzygnięcie projektu badawczego realizowanego przez okres dwóch miesięcy „Smog badamy ochoczo”.

2019-02-07

We wtorek 5 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował karnawałową dyskotekę szkolną. Wyśmienity nastrój uczestnicy potańcówki zawdzięczają rytmicznym dźwiękom muzyki. Do tańca przygrywali nam DJ Paweł Sikora z klasy 3B-g i Mateusz Kryspin z klasy 7A.

2019-02-08

W ramach obchodów światowego Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym promującym bezpieczne zachowania w sieci.

2019-02-11

Uczniowie klas szóstych, pod kierunkiem p. Aleksandry Siwy, wzięli udział w rejonowym konkursie astronomicznym na najlepsze zdjęcie zjawisk na niebie.

Spośród prac przesłanych z naszej szkoły trzy zostały wybrane przez Organizatorów i umieszczone na stronie www.astrohunters.pl. Następnym krokiem było głosowanie przez Internautów, którzy wybrali najlepsze zdjęcia.

Ferie zimowe
2019-02-11

Informujemy, że podczas ferii zimowych, tj. 11-24.02.2019, szkoła jest czynna w godzinach od 8:00 do 15:00.

2019-02-12

Cześć! Zapraszamy do wysłuchania ostatniej przed feriami audycji z życia szkoły. Opowiadamy w niej o gościach i niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce na małej sali gimnastycznej we wtorek. Usłyszycie też o mistrzyniach gry na flecie...

2019-02-27

W dniu 5 II w SP nr 2 odbyły się finały koszykówki dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły po zaciętych meczach grupowych i dwóch meczach turnieju finałowego zajęła 3 miejsce w Rybniku.  Warto nadmienić, że w drużynach naszych rywalek grały zawodniczki klas sportowych i klubu RMKS!