Archiwum: styczeń 2019

2019-01-07

W piątek 14 grudnia odbył się w Rybniku – Popielowie Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt.

2019-01-08

Wykonane  przez uczniów naszej szkoły stajenki brały udział w trzeciej edycji rybnickiego konkursu na Stajenkę Betlejemską, którego organizatorem był Urząd Miasta i MDK Rybnik. 4 stycznia 2019 laureci odebrali nagrody z rąk Pana Wojciech Świerkosza – Wiceprezydenta Miasta Rybnika oraz pani Katarzyny Fojcik - Naczelnik Wydziału Edukacji.

2019-01-14

Kolędowanie jest jedną z bożonarodzeniowych tradycji kultywowaną już w czasach średniowiecza. Do dziś w okresie Świąt Bożego Narodzenia po domach chodzą grupy kolędników ze świecącą gwiazdą betlejemską, a niekiedy również w przebraniach, śpiewają kolędy oraz składają życzenia. W zamian za to otrzymują różne świąteczne smakołyki, drobne datki bądź podarunki.

2019-01-23

15 stycznia klasa 7a wzięła udział w wizycie studyjnej na terenie Elektrowni Rybnik w ramach realizowanego w szkole projektu „Z matematyką na Ty”.

2019-01-29

21 listopada 2018 r odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny. W tej edycji wzięło udział 35 uczniów z naszej szkoły, w tym: 7 z klas gimnazjalnych, 6 z klas czwartych, 6 z klas piątych, 4 z klas szóstych, 6 z klas siódmych, 6 z klas ósmych.