2026-06-26

18 czerwca zorganizowaliśmy w szkole Piknik Przyrodniczy.

Przez cały dzień wszystkie klasy – od najmłodszych do najstarszych – chłonęły wiedzę przez oglądanie, dotykanie i doświadczanie.

2026-06-26

Nauka angielskiego w SP35 to niezapomniana przygoda (jeszcze w Present Perfect ale już wkrótce w Past Simple).

Przez lata uczniowie poświęcili mnóstwo czasu na wkuwanie słówek, zapamiętywanie zasad, klasową komunikację i przełamywanie strachu przed mówieniem. 

2026-06-26

Nasi młodsi uczniowie podczas zajęć świetlicowych uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Akademia Rummikub w szkole”.

To wyjątkowa inicjatywa edukacyjna, która rozwija kompetencje poznawcze, logiczne i społeczne uczniów poprzez wykorzystanie gry Rummikub jako narzędzia dydaktycznego.

2026-06-26

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 35 w Rybniku otrzymała certyfikat potwierdzający udział w realizacji Ogólnopolskiej Innowacji Pedagogicznej o charakterze metodycznym „HejTy! Zaloguj się do empatii”, realizowanej w roku szkolnym 2025/2026 pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

2026-06-25

Pan Jerzy Buczyński przyjął zaproszenie do naszej szkoły i przybliżył uczniom specyfikę pracy pisarza.

Podczas wizyty dowiedzieliśmy się, jak to się stało, że pan Jerzy "zamienił kilof na pióro", skąd czerpał inspiracje do tworzenia swoich książek oraz jak wyglądał proces ich powstawania.

2026-06-25

17 czerwca w naszej szkole odbyło się już czwarte, a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Akademii Rodzica.

2026-06-24

W naszej świetlicy szkolnej dzieci pod kierunkiem pań Beaty Szczerbowskiej i Michaliny Chomiszczak realizują wyjątkowy projekt wymiany pocztówek z dziećmi z różnych zakątków Polski.

Uczniowie nawiązują kontakt z rówieśnikami z wielu miast, miasteczek i wiosek, wymieniają się pocztówkami przedstawiającymi ich miejscowości oraz najciekawsze lokalne atrakcje.

Zakończenie roku szkolnego
2026-06-23

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 26 czerwca 2026, wg harmonogramu:

  • 08:30 - klasy I-II w swoich salach z wychowawcą
  • 08:30 - klasy III - mała sala gimnastyczna w oddziałach przedszkolnych
  • 08:00 - klasy VIII - sala gimnastyczna w budynku głównym
  • 10:00 - klasy IV-VII - sala gimnastyczna w budynku głównym

Przypominamy o odświętnym stroju! Do zobaczenia!

 

2026-06-22

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz za wspaniałe prace plastyczne!

2026-06-22

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w IV edycji Międzynarodowego Programu „Kodowanie na dywanie”.

2026-06-22

Jako przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 35 w Rybniku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w 29. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na Stadionie Narodowym.

2026-06-19

12 czerwca klasa 8b wyjechała na 4-dniową wycieczkę do Wiednia.

Pobyt w stolicy Austrii był ostatnią okazją, by spędzić czas w swoim gronie.

2026-06-18

Z radością informujemy, że uczniowie klasy 4b ukończyli ogólnopolski projekt edukacyjny „Lekcje z emocjami”, organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci w roku szkolnym 2025/2026.

Spotkanie dla Rodziców przyszłorocznych klas pierwszych
2026-06-16

Drodzy Rodzice uczniów przyszłorocznych klas I - zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne w środę 24 czerwca o 18:00 w budynku głównym przy ul. Śląskiej 18a, sala 107 (I piętro).

2026-06-15

9 czerwca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach w Edukatorium Juliusz w Rybniku poświęconych tematowi: Jak działają nasze zmysły?

2026-06-12

Uczniowie klasy 2a wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Bombona w Rybniku, gdzie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych.

2026-06-10

Z radością informujemy, że uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Czyściochowa Akademia”, promującym zdrowe nawyki higieniczne wśród dzieci.

2026-06-10

29 maja uczniowie klas 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do ZOO w Chorzowie.

Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych zwierząt z różnych stron świata.

2026-06-09

8 czerwca ósmoklasiści wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzenie zorganizowano w rybnickiej bibliotece.

2026-06-05

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. 

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach