Wyjątkowa Skarpetka - Dzień Zespołu Downa

2024-03-26

21 marca obchodziliśmy  Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki.

Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Dzieci i nauczyciele  solidaryzując się z takim osobami w tym dniu również założyli kolorowe skarpetki nie do pary.

Szkoła włączyła się również do ogólnopolskiej akacji „Wyjątkowa skarpetka”, która polegała  na stworzeniu najdłuższego sznurka kolorowych skarpetek. Udało nam się utworzyć 97 metrowy sznur z 779 kolorowych skarpetek.