Warsztaty „Podstawy zakładania ogródka” – Projekt „Resiliency Gardens”

2024-03-25

22 marca klasa 1B wzięła udział w innowacyjnych warsztatach prowadzonych przez Fundację Naturalnego Rozwoju.

Na początku wspólnie planowaliśmy ogródek za pomocą makiety i tabliczek z warzywami, kwiatami i ziołami. Podczas planowania dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek z świata ogródka oraz jak założyć własny ogródeczek.

Następnie wszyscy udali się na podwórko, gdzie dzieci zakładały własny warzywny ogródek. Prace rozpoczęli od przygotowania odpowiedniego podłoża, warstwy drenażu, aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki wodno-powietrzne. Następnie panie prowadzące wyjaśniły, które warzywa się „lubią” i możemy je posadzić obok siebie. Po czym dzieci zabrały się do siania warzyw. Na koniec obficie podlały swój mały ogródeczek i włożyły etykiety z nazwami nasion.

Teraz dbamy i obserwujemy co nam wyrośnie !