Akcja „Książki bez recepty"

2024-02-15

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła została partnerem projektu społecznego „Książki bez recepty”. To inicjatywa prowadzona przez doświadczony zespół młodych ludzi w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Celem projektu jest zebranie książek, a następnie przekazaniu ich do wybranych szpitali w całej Polsce.

Przydatność projektu potwierdzają badania naukowe, które wskazują, że czytanie książek umila pacjentom pobyt i zmniejsza stres.

W ramach współpracy nasza szkoła przeprowadzi zbiórkę nowych i używanych książek. Muszą być one w idealnym/bardzo dobrym stanie, dedykowane zarówno dzieciom, nastolatkom oraz dorosłym, o przeróżnej tematyce i w różnych językach.

Pudła na książki będą czekały w:

• w szatni przedszkola
  • przy wejściu do szkoły w budynkach 1 i 2
  • w dniach od 15. 02.2024 do 13.03.2024

Więcej informacji o tym projekcie znajdą Państwo:

Uczniowie zaangażowani w akcję otrzymają pochwałę z dodatnimi punktami do zachowania. Informację o ilości przyniesionych książek prosimy dostarczyć w wiadomości na e-dzienniku do organizatorów lub na kartce do świetlicy.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie się w naszą zbiórkę!

Z wyrazami szacunku,

Katarzyna Baranek, Beata Szczerbowska, Bogusława Białoń