XX Szkolny konkurs fletowy „Hej Kolęda, Kolęda”

2024-01-25

W naszej szkole 18 stycznia 2024 roku odbył się  konkurs grania kolęd na fletach prostych.

Pani Joanna Sobik organizuje ten konkurs od dwudziestu lat, więc tegoroczna impreza była wyjątkowa – jubileuszowa.

Wzięło w niej udział 17 uczniów grających na fletach prostych z klas 3-7.

Poza konkursem wystąpiły uczennice, które reprezentowały naszą szkołą w Miejskim Wokalnym Konkursie Kolędowym: Emilka Ptak z klasy 6b i Agata Tomaszewska z klasy 8 oraz uczniowie klasy 5a: Michał Liszka i Kamil Przeorski, którzy zaśpiewali w duecie kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

Najmłodszym uczestnikiem szkolnej uroczystości był uczeń klasy pierwszej, który zaśpiewał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” akompaniując sobie na gitarze.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne przed jury i wspaniałą widownią składającą się z uczniów klas 1- 3 oraz ich wychowawców.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Maja Cichecka z klasy 7a

II miejsce – Martyna Biskup z klasy 7a

III miejsce – Adam Puchalski kl.5b i Karol Krupecki kl.5b

Wyróżnienia:

Agata Owczarek z klasy 3b

Jakub Stoltny z klasy 3b

Mateusz Klose z klasy 5b

Podczas uroczystości występujący wraz z widownią odśpiewali kilka najpopularniejszych kolęd co wprowadziło miłą, przyjazną i świąteczną atmosferę na sali.

Wszyscy występujący otrzymali drobne upominki i słodki poczęstunek, a zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami z rąk pani Dyrektor.