Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

2023-12-07

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez ONZ, w celu zwrócenia uwagi na problemy tej grupy społecznej i podkreślenia konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Nasi uczniowie również przyłączyli się do obchodów tego święta - 4 grudnia. Na znak solidarności z osobami niepełnosprawnymi ubrali się na pomarańczowo oraz obejrzeli filmy edukacyjne, których celem było przybliżenie tematu niepełnosprawności.

Uczniowie oraz przedszkolaki mogli także zinterpretować hasło: „Niepełnosprawność oczami dziecka” w konkursie plastycznym.

Wyniki konkursu:

kategoria przedszkole:

I miejsce – Hanna Grzalak, grupa „Słoneczka”

kategoria klasy I-III:

I miejsce – Paulina Szymura, kl. 1a

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować” – Anna Dymna