Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

2023-11-06

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Z tej okazji, 6 listopada uczniowie z klas I-III wyruszyli w podróż do krainy bajek. Od samego rana zapanował u nas prawdziwy, kolorowy świat bajek, a zamiast dzieci do szkoły przybyli bohaterowie różnych bajek i baśni.

W świetlicy na dzieci czekały quizy i zagadki, w których uczniowie wykazali się wspaniałą znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Wszyscy doskonale się bawili!

Dzień był to pełen wspólnych zabaw i szerokich uśmiechów. Na koniec każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom a na przebrane dzieci  czekał słodki poczęstunek i dyplomik. Był to dzień kolorowy i wesoły!