Daria Chowaniec z klasy 8a - "Mistrz Śląska w Judo 2023"

2023-01-13

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy, Darii Chowaniec z klasy 8a sukcesu jaki osiągnęła w Mistrzostwach Śląska w Judo. W swojej kategorii wagowej Daria zajęła I miejsce broniąc tym samym tytułu zdobytego rok wcześniej.

Poprosiliśmy Darię by opisała nam swoją przygodę z tą piękną dyscypliną sportową jaką jest judo.

"Judo zaczęłam trenować w wieku 5 lat w klubie "Polonia Rybnik". W roku 2016 zmieniłam klub na "Kejza Team Rybnik" i tam trenując pod okiem trenera Artura Kejzy zaczęłam odnosić swoje pierwsze sukcesy.

Przez te wszystkie lata startowałam w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych, zdobywając wiele medali. Najbardziej cenię  sobie medale zdobyte na turniejach z międzynarodową obstawą, między innymi:

–    Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci i młodzieży "Pokonujemy Granice" Bielsko-Biała – 3 medale

–    Kraków Judo Open – 2 medale

–    International Judo Solt Cup – 1 medal

–    Turniej Przyszłych Olimpijczyków – 2 medale oraz pierwszy mój medal zdobyty poza granicami kraju, w Słowenii na turnieju APOLON OPEN 2022

Jednak za największy swój dotychczasowy sukces uważam zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Śląska w roku 2022 i obronienie go w roku 2023 już w kategorii młodzieży oraz powołanie do Śląskiej Kadry Judo na rok 2023 w kategorii młodzieży, na które zapracowałam sobie osiągnięciem w roku 2022."

Musimy również dodać, że Daria łączy te sukcesy sportowe z bardzo dobrą nauką w szkole i wzorowym zachowaniem.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.