Wizyta policjantów w naszej szkole

2022-12-08

Przewodnicy psów z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku odwiedzili naszą szkołę, gdzie zaprezentowali się razem ze swoimi służbowymi czworonogami - Thor i Tinka. Policjanci opowiedzieli o swojej codziennej służbie i przedstawili wybrane elementy szkolenia psa służbowego.

Funkcjonariusze przekazali dzieciom niezbędną w tym wieku wiedzę, z zakresu zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznanymi psami i spotkanymi zwierzętami. Udzielili cennych wskazówek mających pomóc w unikaniu zagrożenia oraz zapobieganiu przykrym skutkom potencjalnego ataku ze strony agresywnego czy też rozwścieczonego psa. Policjanci opowiadali dzieciom o naturze psa, jego zachowaniach i symptomach przepowiadających zbliżający się atak. Mówili też o tym, jak ważne jest nieprowokowanie zwierzęcia i zachowanie spokoju.

Przewodnicy psów służbowych, zaprezentowali zarówno elementy tresury czworonogów, jak też zaprosili niektóre dzieci do zabawy z psami. Uczniowie byli bardzo podekscytowani wizytą tak niecodziennych gości w szkole i aktywnie włączyli się w prowadzone zajęcia.