PROJEKT "CODE BUDDIES" (KODOZIOMKI) I WIZYTA PRZYJACIÓŁ Z CZECH - DZIEŃ 1

2023-10-12

2 października rozpoczął się nasz długo wyczekiwany projekt "Code Buddies - Young Programmers Connected"!

Delegacja 10 uczniów i 3 nauczycielek ze szkoły podstawowej z czeskich Neratovic przyjechała do nas w poniedziałek wczesnym popołudniem.

Szkołę z Neratovic reprezentowały pani dyrektor Radka Millerová, Jitka Klocová - nauczycielka informatyki i Anna Špírková – czeska koordynatorka projektu. Wraz z nimi przybyli oczywiście również uczniowie: Beata, Filip, Lenka, Veronika, Adéla, Maxim, Matyáš, Terezie, Tadeáš i Eliška.

Główną ideą projektu było kodowanie. Wraz ze swoimi czeskimi przyjaciółmi w nieformalnej atmosferze uczyliśmy się podstaw programowania. Po raz kolejny okazało się, że nauka może być praktyczna, prosta i zabawna.

W 1 dzień (poniedziałek) Kodoziomki…

- przybyli do Rybnika

- zostali powitani w SP35 przez panią dyrektor, Ewę Tyl-Korzeniewską

- otrzymali prezenty powitalne od Funduszu Wyszehradzkiego

- wybrali się na wycieczkę do Rud, a tam poznali fach kowala, wzięli udział w zawodach kolejarskich i zintegrowali się podczas wspólnego grillowania

Wieczór należał do rodzin. Czescy goście poznali swoich gospodarzy i spędzili pierwszą noc w ich domach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 1 dnia!

Całe przedsięwzięcie sfinansowaliśmy ze środków Funduszu Wyszehradzkiego #VisegradFund