Kodoziomki - w SP35 znów otwieramy nowe horyzonty współpracy międzynarodowej!

2023-09-29

Z początkiem nowego roku szkolnego startuje kolejny projekt współpracy międzynarodowej. Tym razem, po raz pierwszy przy wsparciu i finansowaniu Funduszu Wyszehradzkiego (Visegrad Fund), spotkamy się z naszymi przyjaciółmi z partnerskiej szkoły podstawowej z czeskich Neratovic, aby zrealizować nowatorskie przedsięwzięcie! Grupa 13 delegatów odwiedzi nas już w październiku.

Razem zrealizujemy projekt:

Kodoziomki – młodzi programiści, łączcie się!(Code Buddies – Young Programmers Connected).

Dofinansowanie projektu z Funduszu Wyszehradzkiego: 5 000

Co się wydarzy?

• zorganizujemy 2 warsztaty kodowania z wykorzystaniem naszych poczciwych robotów Photonów i zestawów Lego Spike
  • weźmiemy udział w turnieju kodowania wraz z naszymi przyjaciółmi z Czech
  • odwiedzimy naszych partnerów z Politechniki Śląskiej i przyjrzymy się ich pracy naukowej
  • spędzimy cały dzień w Warszawie, a tam odwiedzimy Centrum Nauki Kopernik i zwiedzimy z gośćmi stolicę
  • poznamy się lepiej w szkole, w czasie wolnym oraz podczas wizyty w Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach Raciborskich

Nasi goście ponownie zamieszkają u naszych uczniów w ramach wymiany międzynarodowej. Polska ekipa Kodoziomków to 10 odważnych dziewcząt i chłopców, których wkrótce przedstawimy.

Zaglądajcie tu regularnie i bądźcie z nami!

Wiele elementów naszego projektu będziemy transmitować na żywo na szkolnym Facebooku!

Będziemy na bieżąco relacjonować całe wydarzenie na naszej stronie i w szkolnych mediach społecznościowych.

Do zobaczenia online!