Piknik klasowy 7B

2018-06-29

Stało się już tradycją 7b, że raz w roku spotykamy się wraz z rodzicami i nauczycielami poza szkołą. W tym roku, w dniu 13-06-2018 w Parku na Kozich Górkach czekało na nas sporo historyczno-technicznych atrakcji.

Pogoda zapowiadała się nieciekawie, ale chyba byliśmy grzeczni, gdyż nie spadła ani kropla deszczu, a my mogliśmy skorzystać ze wszystkiego, co przygotowali dla nas zaproszeni goście. Podziwialiśmy wóz strażacki OSP Chwałowice, szwajcarski szpital polowy z 1952r, którym przyjechał do nas uroczy psiak Oliś i jego właściciele pani Urszula i Aleksander Duda. Jeździliśmy zabytkową już karetką Fiat 125p, należącą do Grupy Militarni z Jaworza, Mini Cooperem i amerykańskim oldsmobilem w wersji cabrio, które przywieźli nam - autorytet renowacji samochodów zabytkowych na Śląsku - pan Wiesław Majchrowski z córką, wojskowym Dodgem należącym do Fundacji Galeria Techniki Lubar oraz kilkoma rodzajami motocykli. Mieliśmy także okazję zobaczyć mundury z różnych okresów historii nowożytnej, a to dzięki GRH Piechota z Wodzisławia Śląskiego.
Spotkaniu towarzyszyła wesoła atmosfera, pyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz pizza, a możliwość bliskiego kontaktu z ludźmi mającymi tak ciekawe pasje i zainteresowania sprawiła nam dużo radości.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach