III edycja międzyszkolnego konkursu logopedycznego "Logopedę swego mam - o wymowę piękną dbam"

2024-04-15

Nasza szkoła była  już po raz III organizatorem międzyszkolnego konkursu logopedycznego "Logopedę swego mam - o wymowę piękną dbam". Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz  uczniów klas I-VIII, którzy uczęszczają na zajęcia logopedyczne lub posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenie specjalnego.

Celem konkursu było wsparcie uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia logopedyczne, umożliwienie im odniesienia sukcesu i podniesienie samooceny, upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową, rozwijanie świadomości językowej, pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej, wzmocnienie statutu osoby niepełnosprawnej i osoby z dysfunkcjami oraz integrowanie się z innymi uczestnikami konkursu.

Naszą szkołę reprezentowała Natalia Wieczorek z klasy III recytując wierszyki pt. "Logopedę swego mam - o wymowę piękną dbam" autorstwa naszej pani dyrektor oraz Izabela Nieszporek z klasy I prezentując wiersz „Kura i kogut”.

W konkursie wzięło udział 15 uczestników z siedmiu różnych rybnickich placówek.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, ponieważ byli znakomicie przygotowani i zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Serce jury skradł jednak Alan Król z P 21 prezentując wiersz „Dżentelmen i dżdżownica” oraz Nikodem Konior z SP 3, który wystąpił w przebraniu kaczki z wierszem „Kaczka Dziwaczka”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięstwa !!!

Współorganizatorem konkursy i fundatorem nagród była Rada Dzielnicy Chwałowice.