Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

2024-04-09

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i  uczy dzieci, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole, w Internecie oraz jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w relacjach z rówieśnikami.

Tegoroczna edycja programu opiera się o przekaz, który mówi, że każdy z nas, niezależnie od wieku, dbając o swoje bezpieczeństwo lub innych, może zostać superbohaterem.

Wychowawczynie klas pierwszych przeprowadziły z uczniami cykl pięciu zajęć, podczas których dzieci czytały komiksy, oglądały filmy, prezentacje, wykonywały różne ciekawe zadania. Na zakończenie uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom!