Sukces Amelki z klasy 4a

2019-05-20

Wyróżnienie w III Artystycznym Przeglądzie Twórczości Dziecięcej

W dniach 11-13.04.2019 w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku – Niewiadomiu odbył się III Artystyczny Przegląd Twórczości Dziecięcej.

W pierwszym dniu przeglądu prezentowane były zdolności taneczne, natomiast w drugim – umiejętności wokalne i właśnie w tej rywalizacji wzięły udział uczennice naszej szkoły: Amelka Wypenda z klasy 4a i Natalka Mazurek z klasy 6a . Uczennice przygotowała do konkursu Joanna Sobik. Obie uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę. Na uroczystej Gali, która odbyła się 13 kwietnia okazało się, że Amelka znalazła się wśród osób nagrodzonych, gdyż zdobyła wyróżnienie wśród wokalistów kategorii wiekowej 11-16 lat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Amelka wzięła również udział w XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego, który odbywa się w DK Chwałowice. Pierwszy etap konkursu polegał na przesłaniu dwóch nagranych piosenek. Amelka znalazła się wśród 70 osób, które zakwalifikowało się do etapu drugiego.