Smog badamy ochoczo... i odnosimy sukces

2019-02-07

W dniu 06.02.2019 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku, we współpracy z Wydziałem Ekologii Urzędu Miasta Rybnika pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika, nastąpiło rozstrzygnięcie projektu badawczego realizowanego przez okres dwóch miesięcy „Smog badamy ochoczo”.

Istotną częścią projektu było wykorzystanie danych z platform: https://airly.eu/map/pl oraz www.rybnik.eu/dla-mieszkańców/walka-ze-smogiem/, odczyt wartości z czujników monitorujących, wykonanie stosownej dokumentacji (w tym również fotograficznej), opracowanie zebranych materiałów i przedstawienie ich w postaci prezentacji.

Zespół badawczy z naszej szkoły złożony z trzech wspaniałych uczennic: Zuzanny Gawrońskiej, Emilii Skorupy oraz Patrycji Zniszczoł, pracujący pod kierunkiem p. Jana Rozińskiego, wywiązał się z tego zadania na szóstkę zajmując pierwsze miejsce, w drodze po laury pokonaliśmy 15 innych zespołów.

Jak podkreślił obecny na uroczystości wiceprezydent Miasta Rybnika p. Wojciech Świerkosz to bardzo dobrze, że są uczniowie, którzy potrafią pogodzić naukę z poważnymi wyzwaniami, bo to dobrze rokuje na przyszłość nam wszystkim. Uczennice zostały za swoją ciężką pracę uhonorowane przez pana prezydenta nagrodami rzeczowymi, a także stały się medialnymi gwiazdami (Gazeta Rybnicka, oficjalna strona internetowa WOM). Oby tak dalej do kolejnego sukcesu