sun

"Nie tylko my żyjemy we wszechwświecie, ale wszechświat żyje w nas." - Neil deGrasse Tyson, Astrofizyka dla zabieganych.

Cześć, to my„ Słoneczka”, wspaniała grupa 5-6 latków. W grupie „ uczymy się bawiąc i bawimy się  ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie i dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się samodzielności w działaniu.  Uwielbiamy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć, rysować, lepić ,malować, budować, wycinać oraz ćwiczyć w naszej sali gimnastycznej. Zawsze dbamy o nasze przedszkole sprzątając zabawki oraz pomagamy w jego upiększaniu i dekorowaniu.

Wiele radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu zabaw.

Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając kołysanek,  muzyki relaksacyjnej lub bajek, opowiadań i wierszy.

W tym roku bierzemy udział w projektach „ Przedszkolaki czytają” , „ Magiczna moc bajek”  oraz „ Przedszkolni badacze”. Angażujemy się w akcje charytatywne i bierzemy udział w konkursach.

Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam wiele radości i nowe doświadczenia.

Nasze panie to: p. Beata i p. Magda a pomaga im p. Ilona.

Język angielskiego uczy nas p.Wiktoria, religii p.Ewa.

2024-04-29

Utrwalanie wiadomości o napięciu powierzchniowym.

2024-04-15

Magiczna gwiazdka to prosty i lubiany przez dzieci eksperyment z wodą.

2024-03-20

Czytanie książek przez rodzica w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Serdecznie dziękujemy mamie Jacka za zaangażowanie.

2024-03-13

12 marca w grupie pani Beaty odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.

2024-02-22

W poniedziałek, 19 lutego, przedszkolaki z grupy "Słoneczek" obchodziły Dzień Kota.

2024-02-19

W piątek, 16 lutego, gośćmi w grupie Słoneczek byli dziadkowie.

2024-02-14
2023-12-07
2023-12-04

We wtorek 21 listopada w Zespole Szkół Urszulańskich odbyła się gala podsumowująca konkurs plastyczny "Mój pupil". Dziewczynki: Iga, Hania i Nikola z grupy "Słoneczek", które namalowały piękne portrety swoich wymarzonych zwierząt, wzięły udział ze swoją wychowawczynią p. Beatą Byliną - Kosz w tym wydarzeniu.

2023-11-20

W dniu 15.11.2023 dziewczynki z grupy " Słoneczek" wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewane przedszkolaki", który odbył się w Domu Kultury w Chwałowiach. Martynka Kulik pięknie zaśpiewała solo piosenkę pt. " Zbieramy warzywa" a trio w składzie: Nikola Wieczorek, Hanna Gralak i Natalia Cieślok zaprezentowały piosenkę pt.: "Przedszkolaki to my". Brawo dla naszych utalentowanych piosenkarek!