Pierwsza lekcja przedszkolaków w szkole

2024-03-11

W czwartek 7 marca odbyła się lekcja otwarta dla przyszłych pierwszoklasistów, którzy od września rozpoczną naukę w naszej szkole.

Przedszkolaki udały się do szkolnej sali, w której odbyły się tytułowe zajęcia, gdzie mali goście zasiadając w ławkach szkolnych mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w lekcji i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Tematem lekcji było znane  przysłowie „W marcu jak w garncu”, a celem zajęć było bogacenie i utrwalanie wiadomości na temat wiosny w przyrodzie oraz podnoszenie poziomu sprawności manualnej.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach poprzez pełne zaangażowanie i aktywny udział w wykonywaniu zadań. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał mały upominek.

Na koniec spotkania, odbył się spacer po szkolnym korytarzu. Dzieci miały okazję przywitać się z  kolegami i koleżankami z starszych klas oraz zobaczyć ich pomieszczenia lekcyjne.

Taką formę lekcji będziemy kontynuować w przyszłości.