Wizyta Świętego Mikołaja

2023-12-07

6 grudnia był to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w przedszkolu. Dzieci przed zbliżającą się datą mikołajek stroiły z wychowawcami swoje sale, uczyły się wierszy i  piosenek świątecznych. A gdy nadszedł ten wyczekiwany dzień, dzieci ubrały się w  piękne czerwone ubrania z świątecznym akcentem i od rana wypatrywały Św. Mikołaja oraz nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków.

W tym dniu również odbył się specjalnie dla Mikołaja festiwal świątecznej piosenki dziecięcej, gdzie grupy przedszkolne prezentowały swój talent wokalny, podtrzymywały tradycję śpiewania piosenek świątecznych i kolęd oraz tworzyły świąteczną atmosferę. Święty Mikołaj jako członek jury pogratulował dzieciom talentów i rozdał nagrody, które zostały zakupione dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Chwałowice.