2019-01-14

Kolędowanie jest jedną z bożonarodzeniowych tradycji kultywowaną już w czasach średniowiecza. Do dziś w okresie Świąt Bożego Narodzenia po domach chodzą grupy kolędników ze świecącą gwiazdą betlejemską, a niekiedy również w przebraniach, śpiewają kolędy oraz składają życzenia. W zamian za to otrzymują różne świąteczne smakołyki, drobne datki bądź podarunki.

Śpiewanie kolęd w Święta Bożego Narodzenia wśród rodziny i najbliższych jest zwyczajem stwarzającym magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość.

Szkolny zespół wokalny wraz ze szkolnym kołem Caritas 8 stycznia 2019 odwiedził wszystkie klasy, a także pracowników szkoły, śpiewając i grając piękne kolędy polskie oraz składając życzenia noworoczne. Kolędnicy zawędrowali nawet do pobliskiej spółdzielni mieszkaniowej „Centrum”. Za życzenia i kolędowanie dzieci otrzymały słodycze oraz zebrały ofiarę na cele misyjne, która przeznaczona będzie dla dzieci w Rwandzie i Burundi.