I miejsce w XXIV Festiwalu Piosenki Turystycznej

2018-12-27

W Miejskim Domu Kultury w Rybniku 13 listopada 2018 roku odbył się XXIV Festiwal piosenki Turystycznej. Ja co roku brali w nim udział również uczniowie SP Nr 35. W konkursie uczestnicy muszą zaprezentować dwie piosenki z akompaniamentem wykonanym na żywo.

Naszą szkołę godnie reprezentowały 3 uczennice: Amelia Wypenda z kl.4a, Natalia Mazurek z kl.6a, której akompaniowała pani Anna Jastrzębska (katechetka) oraz oraz ubiegłoroczna laureatka, zdobywczyni I miejsca
w kategorii klas I-III – Zosia Nowobilska, której przygrywał na gitarze tata- Sebastian Nowobilski.

W tym roku najlepszą solistką w kategorii klas I- VI okazała się Amelka Wypenda, która przy akompaniamencie fortepianowym pani Joanny Sobik wyśpiewała I miejsce prezentując przepiękną piosenkę „Wiatr wiosenny gitarzysta” oraz popularną „Stokrotkę”.