Spotkanie z pisarzem - Waldemarem Cichoniem

2018-10-25

1 października 2018 roku na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z pisarzem, autorem książek dla dzieci - panem Waldemarem Cichoniem. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-IV oraz oddział przedszkolny. Spotkanie to zorganizowane zostało przez bibliotekę szkolną z okazji obchodów tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Uczniowie mieli niezwykłą okazję spotkania się na żywo z osobą tworzącą książki. Dowiedzieli się jak powstaje książka. Kto jest bohaterem książek pana Waldemara Cichonia i jak to się stało, że zaczął on pisać książki dla dzieci. Wysłuchali przeczytanego przez autora fragmentu książki „Cukierku ty łobuzie”, która znalazła się w kanonie lektur szkolnych. Następnie pisarz odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli zakupić książki oraz otrzymać pamiątkowy autograf. Zainteresowanie było spore.