2018-10-18

W samo południe, 18 października, na szkolnych włościach posadziliśmy lipę, która ma upamiętniać setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość miała oficjalny charakter - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego odczytała informację o tradycji sadzenia tzw. drzew wolności oraz rys historyczny odzyskania niepodległości. Uczennice wyrecytowały okolicznościowe wiersze, po czym reprezentanci społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pan dyrektor Ryszard Kras, wspólnie zasadzili lipę oraz umocowali w ziemi tabliczkę informacyjną. Następnie męski chór uczniów z klas gimnazjalnych odśpiewał Rotę.

Lipa zasadzona. Mamy nadzieję, że przyszłe pokolenia będą mogły (parafrazując Jana Kochanowskiego) usiąść pod jej liściem i odpocząć sobie.