Sukcesy sportowe gimnazjalistów

2018-05-23

Od 10.04.18 do dnia 23.04.18 reprezentacje naszej szkoły brały udział w finałach rozgrywek gier zespołowych. Na pierwszy ogień zostały wyznaczone dziewczyny do walki o pierwsze miejsce w Piłce Ręcznej. Dziewczyny w półfinale zwyciężyły dzięki czemu mogły zagrać mecz finałowy z SP4, który wygrały zostając Mistrzyniami Rybnika w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

A to był dopiero początek sukcesów...

Kolejnego dnia odbył się finał Piłki Siatkowej chłopców. W drodze do meczu finałowego wygraliśmy z SP 36, oraz z SP 31. W wielkim finale rywalizowaliśmy z Szkołą Mistrzostwa Sportowego nr 10 w Rybniku, gdzie znajduję się klasa sportowa z piłki siatkowej chłopców. Mimo wielkiego zaangażowania nie udało nam się zwyciężyć. Zajęliśmy drugie miejsce w Rybniku.

Następny dzień to kolejna rywalizacja, tym razem dziewczyny grały w turnieju koszykarskim. Zwycięzca turnieju miał zagrać z dziewczynami z SMS SP 10. Nasza reprezentacja wygrała dwa spotkania z SP 34 oraz z SP 5, awansując do finału rozgrywek.

W turnieju Piłki Ręcznej chłopcy zwyciężyli z SP 31 i awansowali do finału, który odbył się w dniu 24.04.18.

Dnia 13.04.18 odbył się turniej Piłki Koszykowej chłopców, w którym zwyciężyliśmy, awansując, podobnie jak dziewczyny, do finału.

Finałowe mecze z klasami sportowymi z koszykówki odbyły się w dniu 16.04.18. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy musieli uznać wyższość zawodniczek i zawodników uczęszczających do klas sportowych o profilu koszykarskim. Obie reprezentacje w końcowej klasyfikacji zajęły drugie miejsca w Rybniku.